krakowairport.pl

Weekendowe rodzinne warsztaty lotniskowe

Data Publikacji

01.03

2019

Zapraszamy do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Warsztaty lotniskowe to wyjątkowe spotkania dla całych rodzin o tematyce lotniczej i podróżniczej, a także doskonała okazja, by przybliżyć sobie informacje dotyczące podstawowych zasad panujących na lotnisku. Poruszamy tematykę dotyczącą ścieżki pasażera z bagażem rejestrowanym, jak również ogólne zagadnienia związane z lotnictwem cywilnym w Polsce i na świecie, bezpieczeństwem dzieci w podróży, ekologią i ochroną przyrody (tzw. Konwencja CITES), a nawet podróżami kosmicznymi...

 

 

W najbliższych tygodniach przygotowaliśmy następujące tematy:

 

16, 17 marca: "Chemtrails"

Doświadczenia i pokazy. Co to są chmury kondensacyjne, zrzut paliwa i inne historie związane z samolotami. Nafta lotnicza - skąd pochodzi i czym jest.

 

7 i 14 kwietnia: "Ewolucja lotu"

Czy kura lata, czy szybuje? Co to jest lot aktywny i pasywny? Jak to się stało, że człowiek jest w stanie poruszać się wielokrotnie szybciej od dźwięku? W jaki sposób zwierzęta zdobyły zdolność latania? Które zwierzę pierwsze wzbiło się w przestworza? Czy każdy z nas będzie posiadał kiedyś swój "jet-pack"...?

 

12, 18 i 19 maja: "Pojutrze, w odległej galaktyce…"

Co to jest kosmos i czym jest wszechświat. Skala kosmosu, budowa planet i układów słonecznych. Grawitacja. Statki i stacje kosmiczne. Wizje lotów międzyplanetarnych i międzygalaktycznych. Zagrożenia w kosmosie - wiatr słoneczny i promieniowanie kosmiczne. Kolonizacja innych planet.

 

25 i 26 maja: "High-tech w lotnictwie - czyli co nas czeka?"

Wirtualna rzeczywistość w praktyce. Samoloty przyszłości. Nowości technologiczne w liniach lotniczych. Czy roboty mogą zastąpić ludzi? Lotnictwo za 20 lat. Technologie VS natura...

 

Zajęcia trwają ok. 2h i przygotowane są dla osób w każdym wieku.

 

Informacja i rezerwacje