krakowairport.pl

World Routes 2017 i nominacja do World Routes Marketing Awards

Data Publikacji

23.09

2017

Dzisiaj (23 września) rozpoczęło się międzynarodowe forum World Routes 2017 – najważniejsze, doroczne spotkanie branży lotniczej. Wśród przedstawicieli 700 lotnisk jest również reprezentacja krakowskiego lotniska. Kraków Airport po raz pierwszy w historii został nominowany do World Routes Marketing Awards. 

Fot. Ł. Stawiarz, EPKK Spotters
Fot. Ł. Stawiarz, EPKK Spotters
W tym roku 3 tysiące przedstawicieli światowej branży lotniczej spotka się w Barcelonie. Podczas Forum wręczone zostaną wyróżnienia World Routes Marketing Awards. Kraków Airport po raz pierwszy w historii został nominowany do tej nagrody. Jest to nagroda przyznawana za efektywne działania marketingowe wspierające rozwój siatki połączeń oraz współpracę z przewoźnikami.
 
 
 
Wśród portów nominowanych do World Routes Marketing Awards w kategorii od 4 do 20 mln pasażerów są także porty lotnicze: Auckland, Birmingham, Neapol i Praga.
 
Podczas Forum Routes World ma miejsce ponad 13000 zaplanowanych wcześniej spotkań z przedstawicielami branży lotniczej. Jednym z kluczowych elementów w procesie pozyskania nowych połączeń jest ocena obszaru oddziaływania portu lotniczego przez linie lotnicze. Forum Routes World to okazja do zaprezentowania lotniska, a także turystycznych i biznesowych atutów Krakowa i Małopolski.
 
Codziennie zespół krakowskiego lotniska dba o utrzymanie i udoskonalanie infrastruktury lotniskowej. A budowane relacje z uczestnikami rynku lotniczego oparte są na wzajemnym zrozumieniu potrzeb. Kraków Airport dzięki stosowanej strategii współpracy z liniami lotniczymi udowodnia, że regionalne lotniska także oferują zróżnicowaną sieć połączeń. W 2017 r. pasażerowie mogą kupić bilety na 100 tras oferowanych przez 19 przewoźników #PROSTOzKRAKOWA.
 
Obserwując zmiany zachodzące na rynku usług lotniczych,  rozmawiając z przedstawicielami branży lotniczej, planowane są kolejne inwestycje. W planach lotnisko uwzględnia potrzeby różnych interesariuszy, po to aby Małopolska mogła nadal wykorzystywać atuty krakowskiego, regionalnego lotniska.