krakowairport.pl

XI edycja Programu „Need Help - Potrzebujesz pomocy?”

Data Publikacji

19.05

2017

Do 9 czerwca br. studenci mogą zgłaszać się do odbycia bezpłatnych praktyk studenckich w ramach XI edycji Programu „Need Help -  Potrzebujesz pomocy?”. Miesięczne praktyki odbędą się w okresie lipiec-wrzesień.

Dla uczestników praktyk to najlepszy sposób, aby w krótkim czasie poznać złożoność funkcjonowania lotniska. W trakcie czterech tygodni praktykanci zapoznają się m.in. z topografią lotniska, zasadami bezpieczeństwa, zadaniami służb i bieżącym funkcjonowaniem portu. Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, uczestnicy programu przechodzą do zadań praktycznych, pracując w lotniskowej służbie Need Help, której zadaniem jest pomaganie pasażerom oraz odwiedzającym lotnisko.

 

Program "Need Help", który obchodzi w tym roku swoje 10-lecie, został doceniony w tegorocznym raporcie Forum odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” w podkategorii „Tworzenie miejsc pracy i rozwój kompetencji”.

 

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów, co odzwierciedlają statystyki - dotychczas w programie udział wzięło 436 praktykantów. Po przebytej praktyce najlepsi studenci otrzymują propozycję pracy. Ze wszystkich uczestników praktyk około 120 osób podjęło stałą pracę w branży lotniczej. Oprócz Kraków Airport, z doświadczenia i zdobytych umiejętności praktykantów korzystają również partnerzy krakowskiego lotniska, w tym linie lotnicze. Wśród firm, które zatrudniły praktykantów są firmy handlingowe, spółki córki, linie lotnicze: easyJet, Emirates Airlines oraz Qatar Airways, a także Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Szczegóły na temat rekrutacji do XI edycji Programu "Need Help - Potrzebujesz pomocy?" znajdują się w zakładce: Firma> Kariera> Praktyki