krakowairport.pl

Z Krakowa do Belfastu z linią Ryanair

Data Publikacji

03.11

2016

Bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska – irlandzka linia lotnicza Ryanair uruchomiła połączenie do Belfastu.

Kraków Airport
Kraków Airport

Rejsy Ryanair na trasie Kraków – Belfast wykonywane są 3 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele). To drugi, po linii lotniczej easyJet, przewoźnik oferujący loty do Belfastu.

Lotnisko Belfast to główne międzynarodowe lotnisko obsługujące Belfast w Irlandii Północnej w Wielkiej Brytanii. Port lotniczy Belfast-International jest oddalony 21 km na północny zachód od centrum miasta. Jest także znany jako Aldergrove, od nazwy wsi położonej tuż na zachód od portu. Lotnisko obsługuje m.in. ruch transatlantycki, w tym do Vancouveru na kanadyjskim wybrzeżu Pacyfiku.

Pomiędzy lotniskiem a centrum Belfastu (dworzec autobusowy Europa Buscentre) 24 godziny na dobę kursuje linia autobusowa.

Belfast jest stolicą (od 1922 r.) i największym miastem Irlandii Północnej, które co roku odwiedzają miliony turystów mogących tu zobaczyć m.in. zamek, katedry anglikańską i katolicką, ratusz miejski z pocz. XX w. (nazywany „tortem weselnym” z racji zdobień pokrywających szczelnie całą bryłę z pięknego, białego kamienia portlandzkiego), siedzibę Queens University z połowy XIX w. (mieści się tu m.in. Seamus Heaney Centre for Poety, do którego z całego świata przybywają wielbiciele twórczości irlandzkiego noblisty), Stormont – pierwotnie pałac, powstały w XVIII w., od 1922 r. w posiadaniu władz Irlandii Północnej, swoją siedzibę ma tu parlament Irlandii Północnej, oraz wiele licznych budynków z epoki wiktoriańskiej i edwardiańskiej. Niezwykłą atrakcją turystyczną jest Sir Thomas and lady Dixon Park, miejsce gdzie co roku można podziwiać ponad 100 000 odmian róż w ramach międzynarodowej wystawy tych kwiatów. W Belfaście znajduje się dok, gdzie zbudowano Titanica (turyści mogą zwiedzać trasę „śladami Titanica).