krakowairport.pl

Zimowa siatka połączeń Kraków Airport

Data Publikacji

27.10

2017

W sezonie zimowym 2017/18 Kraków Airport zaoferuje pasażerom aż 88 połączeń, w tym 16 nowych tras, wprowadzonych przez bazowego przewoźnika Ryanair oraz linie Jet2.com.

Dzięki takiej liczbie oraz różnorodności kierunków, każdy z pewnością znajdzie interesujące go połączenie. Fanom zimowych klimatów polecamy loty do Skandynawii, natomiast na miłośników ciepłych krajów czekają Marrakesz i Tel Aviv. Jak zawsze, z Krakowa będzie się można również łatwo dostać do największych europejskich lotnisk przesiadkowych (hubów), skąd pasażer ma możliwość udania się w najdalsze zakątki świata.

 

W sezonie zimowym połączenia do stolicy Małopolski oferuje 15 linii lotniczych: Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, EL Al, Eurowings, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines oraz Skandynawskie Linie Lotnicze SAS.
 
Nowości w zimowej siatce połączeń
Największą liczbę nowych kierunków wprowadza Ryanair. Z bazowym przewoźnikiem krakowskiego lotniska udamy się do Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Goteborgu, Lizbony, Malmo, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli i Tel Avivu. Pojawią się również loty linii Jet2.com do Birmingham.
 
W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym liczba połączeń wzrosła o 22. Nowy sezon oznacza też powrót lotów linii Ryanair do izraelskiego Ejlatu. Do zimowej siatki, poza nowymi kierunkami, zostaną włączone wybrane loty z okresu letniego, między innymi Wenecja i cieszące się dużą popularnością połączenie do Chicago.​