krakowairport.pl

Zarząd

 

 
Radosław Włoszek - Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent studiów Executive Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
 

W latach 2006-2008 dyrektor i prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych sp. z o.o. w Krakowie. W latach 2009-2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach, odpowiadając między innymi za sprawy związane z „Euroterminalem Sławków” sp. z o.o. Były członek rad nadzorczych: Śląskiego Rynku Hurtowego Obroki w Katowicach, Centrum Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” sp. z o.o. w Bełchatowie oraz Enea S.A. w Poznaniu.

 

Od 2016 r. prezes Zarządu Kraków Airport. Obecnie także wiceprezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

 

 

 

Mariusz Saługa - Członek Zarządu


Mgr inż. Mariusz Saługa posiada doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, a także wieloletnią praktykę w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych oraz nadzorowania inwestycji budowlanych. Jest absolwentem AGH w Krakowie, Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, posiada uprawnienia do projektowania w branży konstrukcyjno-budowlanej.

W latach 2011-2012 był kierownikiem pracowni budowlanej i projektantem w firmie EC Prozach w Oświęcimiu. W latach 2012-2016 pełnił obowiązki Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej. Od marca 2015 r. prowadzi także Pracownię Projektowo-Usługową. Zarządzał wielosoobowymi zespołami projektowymi w zakresie inwestycji użytku publicznego.

Od kwietnia 2016 roku pełnił rolę audytora inwestycji „Rozbudowa Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice" w części Landside.