krakowairport.pl

CEL Partnerem Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2019

Data Publikacji

13.06

2019

W dniach 10 - 16 czerwca 2019 r. odbywał się w Krakowie 9. Małopolski Festiwal Innowacji – największe tego typu wydarzenie w kraju.

 

Małopolski Festiwal Innowacji to wyjątkowa okazja do rozmów z przedsiębiorcami i naukowcami, specjalistami z wielu branż, którzy odsłaniają kulisy działalności nietypowych firm i niezwykłych miejsc. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, wpisując się w inteligente specjalizacje regionu (Przemysły czasu wolnego oraz Innowacyjne technologie) specjalnie z tej okazji przygotowało otwarte zajęcia pn. „Spotkanie z CELem - warsztaty z elementami wycieczki po lotnisku”.

W trakcie spotkań ich uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda praca lotniska od środka. Mieli również okazję poznać Centrum Edukacji Lotniczej uczestnicząc w specjalnie przygotowanej na tą okazję grze. Jak zwykle, nie zabrakło też emocji związanych z możliwością wcielenia się w rolę pracowników Służby Ochrony Lotniska, czy agenta handlingowego. Rozmawialiśmy o szybko rozwijających się urządzeniach hi-tech, które mogą wspomóc pracę lotnisk i samolotach przyszłości, a także o VR w lotnictwie, wykrywaczach kłamstw i robotach.

 

Dziękujemy za udział i zapraszamy już za rok!