krakowairport.pl

Oferta

 1. 1. Nowe ekspozycje - oferta dla nowych, jak i powracających klientów

  • Nowości CEL - przekonaj się, że nauka nie musi być nudna!

    

   Podczas wizyty poznasz nie tylko podstawowe akspekty dotyczące procedur lotniskowych, ale także dowiesz się dużo o bezpiecznym i świadomym podróżowaniu, zasadach pakowaniu bagażu podręcznego, kulturze zachowania na pokładzie samolotu, a nawet podróżach kosmicznych. Wszystko to dzięki zupełnie nowym, zaskakującym i w pełni interaktywnym przestrzeniom, na których poruszamy tematykę taką jak m.in.:

    

   Konwencja CITES

   Ekspozycja prezentuje problematykę gatunków fauny i flory zagrożonych wyginięciem. Dzięki współpracy z Ministerstwem Środowiska RP oraz krakowskimi oddziałami Służby Celnej i Celno-Skarbowej na wystawie znalazły się eksponaty pochodzące z przemytu - pochodne gatunków zagrożonych, takie jak naszyjnik z zębów kota afrykańskiego czy spreparowana głowa aligatora.

    

    

    

    

    Spakuj bagaż

   Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na kwestię odpowiedniego i zgodnego z przepisami pakowania bagażu oraz podkreślenie, że nawet przedmioty codziennego użytku nie zawsze mogą lecieć z nami samolotem. Za ilustrację służy ponad 1200 przedmiotów przypominających te rekwirowane podczas kontroli.

    

    

    

    

    

    Sala Samolotowa

   Wnętrze statku powietrznego - idealne miejsce do omawiania podstawowych zasad etykiety na pokładzie czy też procedur związanych z bezpieczeństwem podczas lotu. Przedstawiamy tutaj także budowę statku powietrznego oraz tajniki pracy personelu pokładowego.

    

    

    

    

    

    VR Marshaller Room

   To nasz stały punkt programu, gdy rozmawiamy o nowych technologiach w lotnictwie. Sala w nowej odsłonie prezentuje w wirtualnej rzeczywistości realia pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych Marszałkami.

    

    

    

    

    

    

    Kosmos

   Od Układu Słonecznego, przez zjawiska stref czasowych, po najnowsze technologie kosmiczne i zabawę specjalnie skonstruowanymi panelami manipulacyjnymi w dwóch wersjach – dla dzieci i dorosłych. Przyjrzymy się również dokładniej zagadnieniom fizyki w lotnictwie, wychodząc od tak podstawowych praw, jak grawitacja, opór powietrza czy siła nośna. To tutaj spotkacie też naszego wyjątkowego kolegę - robota humanoidalnego, który specjlanie dla Was zagra muzykę z filmu "Gwiezdne Wojny".

    

    

    

   Korytarz Vinci

   Korytarz Leonarda da Vinci jest podróżą w czasie do okresu, w którym ten genialny artysta, określany często jako najwszechstronniej utalentowany człowiek w historii, tworzył swoje dzieła. Jednym z interesujących go obszarów była właśnie dziedzina lotnictwa. Da Vinci opracował m.in. wyprzedzającą jego czasy koncepcję śmigłowca, którego model będziecie mogli u nas zobaczyć.

    

    

    

    Rezerwacja już możliwa! Kliknij tutaj.

    Zapraszmy też do obejrzenia video z otwarcia opisanych powyżej nowych przestrzeni - kliknij.

 2. 2. Grupy zorganizowane

  • Wycieczka CEL (zwiedzanie Centrum Edukacji Lotniczej)

   Zajęcia edukacyjne realizowane w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana jest ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczestników czeka również symulator lotu lub (do wyboru) wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room, najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki (wiek min. 8 lat) będą mieli szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. Uczestnikami mogą być osoby w  każdym wieku.

    

   Ten program realizujemy w połączeniu z innymi elementami naszej oferty!

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ


  • Zwiedzanie terminala pasażerskiego Kraków Airport

   Zajęcia edukacyjne realizowane w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu ze szczególnym uwzględnieniem najistotniejszych elementów z punktu widzenia pasażera. Podczas zajęć prezentowana jest ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omawiana jest specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżane są wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Zajęciom towarzyszom zajęcia logiczne, w tym konkursy. W ramach wycieczki wyjście na taras widokowy. Uczestnikami mogą być osoby w wieku od 5 lat.

    

   Ten program realizujemy w połączeniu z innymi elementami naszej oferty! Na uczestników czeka m.in.: symulator lotu lub (do wyboru) wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room, najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki (wiek min. 8 lat) będą mieli szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. Uczestnikami mogą być osoby w każdym wieku zorganizowane w grupy liczące od 5 do 40 osób.

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

  • Teatrzyki lotniskowe

   Do wyboru jeden z trzech scenariuszy fascynującej opowieści o Jasiu - rówieśniku uczestników, który wspólnie z Mamą leci na wakacje; 

    

   „Ścieżka pasażera z bagażem rejestrowanym”

   Jaś poznaje poszczególne elementy ścieżki pasażera, infrastrukturę lotniska oraz „magię” sprawiającą, że samolot lata. Czy przestraszony lotem Jaś przekona się do podróży lotniczych, a może nawet zechce zostać kiedyś pilotem...?

   „Zawody na lotnisku”

   Zarówno na lotnisku, jak i podczas lotu Jaś zauważa, że jego podróż nie byłaby możliwa, gdyby nie sztab ludzi przygotowujących i realizujących operacje lotnicze. Jaś poznaje pracowników Informacji Lotniskowej, agentów handlingowych oraz służby operacyjne i mundurowe. Kim Jaś będzie chciał zostać, kiedy dorośnie...?

   „Na pokładzie samolotu”

   Jaś ze zniecierpliwieniem przygotowuje się do podróży, a już podczas samego lotu poznaje tajniki latania, personel pokładowy oraz zwyczaje i zasady panujące na pokładzie.

    

   Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat.

    

    

   Ten program realizujemy w połączeniu z innymi elementami naszej oferty!

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

  • Lekcje tematyczne

   Prezentacja multimedialna na wybrany przez Zamawiającego temat. W trakcie zajęć odbywają się także konkursy i zabawy logiczne utrwalające wiedzę. Temat lekcji do wyboru przy dokonywaniu rezerwacji: Historia lotnictwa / Praca lotniska / Transport lotniczy / Zawody na lotnisku (8-12 lat) / Turystyka w lotnictwie / Towary w transporcie lotniczym / Język angielski na lotnisku / Zwierzęta na służbie / Lekcja zawodoznawcza - projekcja filmu pt. "Zawody na lotnisku" (od 13 lat), prod. Kraków Airport 2018 / gra terenowa „Lotnictwo Polskie +/- 100 lat” (od 15 lat) / Questing lotniczy (od 11 lat).

    

   Ten program realizujemy w połączeniu z innymi elementami naszej oferty! Na uczestników czekają m.in.: symulator lotu lub (do wyboru) wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room, najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki będą mieli szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. Uczestnikami mogą być osoby w wieku od 8 lat.

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

    

  • Spotkania zawodoznawcze

   Zapraszamy młodzież i studentów na etapie wyboru dalszej ścieżki edukacji bądź kariery. Spotkania poświęcone zawodom na lotnisku uwzględniają omówienie ścieżki pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym z perspektywy pracowników realizujących swoje obowiązki na poszczególnych etapach odprawy. W tym celu wykorzystujemy zaaranżowaną na terminal pasażerski i wyposażoną w specjalistyczny sprzęt przestrzeń Centrum Edukacji Lotniczej. Nie zabraknie również elementów czynnie angażujących uczestników do udziału w zajęciach, takich jak m.in scenki rodzajowe, zadania, czy quiz. Dzięki wyprodukowanemu przez Kraków Airport filmowi dokumentalnemu opowiadamy o lotniskowych zawodach, wymaganiach na dane stanowiska oraz ciekawostkach związanych z poszczególnymi branżami. Ta zwięzła, dynamiczna i przystępna dla młodzieży produkcja niezmiennie cieszy się wielką popularnością. W miarę dostępności operacyjnej naszych pracowników spotkania są również doskonałą okazją do bezpośredniej rozmowy z reprezentantem wybranej profesji.

    

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

    

  • Szkolenia, praktyki i staże

   W ramach zajęć uczestnicy odbędą przeszkolenie, którego merytoryczna zawartość odpowiada wytycznym dla kierunku Technik eksploatacji portów i terminali. Zajęcia teoretyczne w bloku 35-godzinnym oraz następnie część praktyczna w służbie „Need Help?/Potrzebujesz Pomocy?” w bloku 20-godzinnym w terminalu pasażerskim Kraków Airport. Trzy zróżnicowane tematycznie szkolenia w systemie e-learningu, seria wykładów z zakresu historii lotnictwa, pracy lotniska, transportu lotniczego, zawodów na lotnisku, j. angielskiego na lotnisku, turystyki w lotnictwie oraz towarów w ruchu lotniczym i zwierząt na służbie, dokładne omówienie ścieżki pasażera odlatującego oray dokładne omówienie topografii krakowskiego lotniska połączone z zajęciami w terenie. Na uczestników czekają również zajęcia na symulatorze lotu oraz wirtualnym symulatorze pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room, najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki (wiek min. 8 lat) będą mieli szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe. Rezerwacja terminu oraz ustalanie zakresu szkoleń/praktyk: wycieczki@krakowairport.pl

    

  • Gra terenowa „Lotnictwo Polskie +/- 100 lat”

   Zapraszamy do udziału w lekcji tematycznej o historii Lotnictwa Polskiego w wyjątkowej formie. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport z okazji 100-lecia Lotnictwa Polskiego (2018) przygotowało grę terenową, która przybliża wiedzę o historii lotnictwa w Polsce oraz funkcjonowaniu lotniska w Krakowie. W pełni interaktywna gra daje uczestnikom możliwość obcowania tak z wiedzą o historii, jak i uzycia wyobraźni i spróbowania swoich sił z pomocą najnowszych technologii opartych o urządzenia typu beacon. To również doskonała okazja do rozwoju umiejętności nawigacyjnych i topograficznych w oparciu o pracę z mapą. Doskonała zabawa z historią! Minimalny wiek uczestników dla grup starszych realizujących grę w oparciu o aplikację: 15 lat.

    

   Dla młodszych (od 8 lat) został przygotowany dedykowany questing (ścieżka edukacyjna w formie wierszowanej gry terenowej o tematyce lotniskowej) w  wersji papierowej, gwarantujący równie dobrą zabawę.

    

   Ten program realizujemy w połączeniu z innymi elementami naszej oferty!

   SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

 3. 3. Goście indywidualni

  • Program Centrum Edukacji Lotniczej + terminal pasażerski + taras widokowy

   Zajrzyj do nas i zobacz co kryje się za zamkniętymi drzwiami lotniska. Czekają na Ciebie: terminal pasażerski "w pigułce" oraz w realnej skali, taras widokowy, a także humanoidalny robot, symulator lotów, wyjątkowe doświadczenia fizyczne i wiele, wiele innych atrakcji.

    

   Nie ma ograniczeń wiekowych, a minimalna wielkość grupy niezbędna do realizacji produktu to 5 osób.  SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

    

   Foto: Piotr Olejniczak.

  • Rodzinne warsztaty lotniskowe

   Zajęcia o tematyce lotniczej i podróżniczej. Podczas warsztatów poprzez zajęcia specjalistyczne przybliżana jest ścieżka pasażera z bagażem rejestrowanym, jak również tematyka lotnictwa cywilnego. Zajęcia przygotowane z myślą o uczestnikach indywidualnych. Każdorazowo w kalendarzu rezerwacji dostępna jest informacja o tematyce danych warsztatów oraz sugerowanym wieku uczestników. SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

  • Imprezy okolicznościowe

   Animacje o tematyce lotniczej. Oferta skierowana jest do Uczestników w każdym wieku, zwłaszcza do dzieci, które w niezwykłym miejscu chcą świętować swój szczególny dzień. Impreza okolicznościowa obejmuje przygotowanie, organizację i przeprowadzenie urodzin/imienin oraz innych okazji do świętowania. W trakcie 2,5-godzinnego spotkania realizowany jest szereg zajęć, konkursów i zadań mających na celu zaszczepienie pasji do podróży, samolotów i lotnisk. Organizator nie zapewnia poczęstunku. Zamawiający ma możliwość skorzystania z vendingów usytuowanych w Centrum Edukacji Lotniczej lub zapewnienia poczęstunku dla swoich gości we własnym zakresie, na podstawie wcześniejszej zgody pracownika Zespołu CEL. SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

  • Wakacyjne campy lotnicze

   Lotnicze campy w CEL to wyjątkowa szansa na zdobycie wiedzy, dzięki której uczestnik ma możliwość rozwoju pasji do lotnictwa cywilnego oraz zgłębienia tajników funkcjonowania portów lotniczych poprzez aktywny udział w profesjonalnie przygotowanych zajęciach. To doskonała okazja do wypróbowania najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak symulator lotu, humanoidalny robot, czy symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego w wirtualnej rzeczywistości. Niepowtarzalne, aktywne, ciekawe i angażujące, a przede wszystkim wesołe i bezpieczne - to właśnie nasze lotnicze campy wakacyjne przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży (w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej do 16-go roku życia).
    

   Na pakiet zajęć składają się m.in.:

   Dzień I ,,Dlaczego samolot lata?"

   Warsztaty, dyskusje i łamigłówki, dzięki którym zostanie rozwiązane jedno z najtrudniejszych pytań dzieciństwa. Wycieczka po Centrum Edukacji Lotniczej przybliży ścieżkę pasażera, natomiast pozostałe aktywności wyjaśnią, co się dzieje, że wielotonowy statek powietrzny unosi się w powietrze i jak bardzo niezwykłe samoloty latają nad naszymi głowami. 

   Dzień II ,,Dzień z historią lotnictwa i załogą samolotu"

   Przybliżenie historii lotnictwa na świecie i w Polsce oraz tajników pracy na pokładzie samolotu. Warsztaty zawierają gry i zabawy o tematyce historycznej, tematyczne warsztaty plastyczne, a także gry i zabawy przenoszące wprost na pokład samolotu.  

   Dzień III ,,Dzień zawodoznawczy"

   Zajęcia pokażą kto pracuje na lotnisku, pozwolą wcielić się w poszczególne służby oraz poznać ich pracę w konkursach i zabawach przybliżających poszczególne sylwetki.

   Dzień IV ,,Dzień pasażera"

   Poznanie ścieżki pasażera z bagażem rejestrowanym w formie gier, zabaw i konkursów, dzięki którym najmłodsi uczestnicy staną się ekspertami w zakresie przygotowania do podróży samolotem i samego jej przebiegu. Każdy uczestnik przyjrzy się dokładnie ścieżce pasażera w terminalu pasażerskim Kraków Airport. 

   Dzień V ,,Dzień kosmiczny"

   Dzięki różnym aktywnościom, doświadczeniom i konkursom uczestnicy odkryją tajemnice kosmosu i lotów kosmicznych. 

    

   Terminy edycji 2019:

   8-12 lipca - grupa 8-11 lat

   22-26 lipca - grupa 12-16 lat

    

   Zajęcia trwają w dniach poniedziałek-piątek w godz. 08:00 - 15:00 (08:00 - 08:30 - czas na przyprowadzanie dzieci).

    

   Zachęcamy do rezerwacji! SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

 4. 4. Gadżety pamiątkowe

  • Bidon składany

   Najnowszy gadżet CEL, to element promujący zdrowy styl życia oraz postawy pro-ekologiczne. Z uwagi na cechy takie jak wielorazowy użytek oraz kompaktowość w przechowywaniu, nasz składany bidon doskonale nadaje się zarówno do codziennego użytku, jak i na piesze wycieczki.

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

   Więcej o wycieczkach i podróżach lotniczych podczas zajęć w CEL - znajdź termin i zarezerwuj wizytę już dziś!

    

  • Czapka baseballowa

   Chcesz zostać pilotem? Zacznij od czapki Centrum Edukacji Lotniczej i poczuj się jak członek załogi Penguin Airlines!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

  • Eko-klocki konstrukcyjne

   Połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika daje niespotykane dotąd możliwości kształtowania form. Zaangażuj się bez reszty!

    

   Zestawy klocków konstrukcyjnych CEL rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zmysł przestrzenny, umiejętność planowania, koordynacji i pracy zespołowej. Pobudzają do kreatywnego myślenia o formach przestrzennych. Zacznij już dziś kształotować podstawowe umiejętności, które musi posiadać każdy pilot, czy pracownik kontroli ruchu lotniczego.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Tylko w CEL znajdziesz zestawy, z których wykonać można co najmniej cztery zróżnicowane modele statków powietrznych; myśliwiec, helikopter, cywilny dolnopłat i górnopłat. Klocki są ekologiczne i wytrzymałe. Można z nich składać wiele razy. Produkt polski, wykonany z poszanowaniem natury.

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 25,00 zł/zestaw

    

   Więcej o zawodach na lotnisku i podróżach lotniczych #ProstozKrakowa podczas zajęć w CEL - znajdź termin i zarezerwuj wizytę już dziś!

    

  • Eko-magnesy drewniane

   Oryginalne, ekologiczne i kolorowe. Tak - kolorowe, bo swój eko-magens możesz własnoręcznie pomalować dołączonymi do zestawu kredkami. Wspaniała pamiątka z wizyty na lotnisku! Użyj wyobraźni i pokoloruj swój pamiątkowy gadżet, zapisz na nim datę wizyty w CEL itp.

    

   W ofercie CEL dostępne obecnie:

   Pingwinek CEL

   Rakieta kosmiczna

   Balon

   Samoloty pasażerskie

   Myśliwiec.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżety dostępne w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 5,00 zł/szt.

    

   Więcej o lotnictwie cywilnym, a także o zagadnieniach z ochrony przyrody związanych z Konwencją CITES dowiesz się w CEL. Zarezerwuj termin już dziś!

    

  • Eko-puzzle drewniane 3D (samoloty)

   Puzzle 3D na drewnianych arkuszach to wspaniała zabawa dla dzieci i nie tylko! Każdy z modeli możesz złożyć bez użycia kleju, a następnie dowolnie pomalować. Świetna pamiątka dla Ciebie i Twoich bliskich.

    

   W ofercie CEL dostępne obecnie:

   Helikopter wojskowy
   Boeing 747
   Dwupłatowiec
   V-22 Osprey
   F-18 Hornet
   Mig-29

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżety dostępne w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

   Więcej o samolotach i lotnictwie dowiesz się m.in. na warsztatach CEL. Zarezerwuj termin już dziś!

    

  • Kubek pilota

   Marzysz o tym, by w przyszłości zostać pilotem? A może pasjonujesz się lotnictwem i kolekcjonujesz związane z tą branżą gadżety?

    

   Z pewnością nie może zabraknąć w Twojej kolekcji kubków Centrum Edukacji Lotniczej. Do wyboru grafiki związane z tematyką poruszaną na naszych zajęciach; kokpit samolotu, Pingwinek, Konwencja CITES, Marchaller!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

  • Maskotka pingwinek

   Tradycyjna, prosta w formie, a zarazem pobudzająca wyobraźnię dziecka zabawka-gadżet. Dodatkowo pełni funckję edukacyjnej pacynki, a nawet podróżnej podusi!

    

   Twój nowy przyjaciel pingwinek na pewno przyprawi Cię o dobry humor każdego dnia oraz przywoła miłe wspomnenia z wizyty na lotnisku!

    

    

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Krakow Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

   Więcej informacji o gatunkach chronionych Konwencją CITES uzyskasz podczas wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej. Sprawdź termin i zarezerwuj miejsce już dziś!

    

  • Opaska niezgubka

   Najwyższa jakość wykonania. Designerski gadżet, który powstał z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom oraz o dostarczeniu im oryginalnej pamiątki. Opaska posiada miejsce na wpisanie imienia dziecka oraz numeru kontaktowego do opiekuna.


   Delikatny, oddychający i atestowany materiał, wysoka wytrzymałość, piękne, kolorowe wzory.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Cena katalogowa: 5,00 zł/szt.

   Gadżet dostępny bezpłatnie dla wszystkich przedszkolaków odwiedzających Centrum Edukacji Lotczniej Kraków Airport.

   Więcej o bezpieczeństwie w podróży podczas zajęć w CEL - znajdź termin i zarezerwuj wizytę już dziś!

    

  • Plecako-worek

   Z plecakiem CEL wszystkie podróżne gadżety będziesz mógł mieć zawsze przy sobie!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

  • Plecako-worek do pomalowania

   Miej wszystkie podróżne gadżety zawsze przy sobie, a na dodatek w plecaku pomalowanym według Twojego pomysłu!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 10,00 zł/szt.

    

  • Torba ekologiczna


   Bawełniana, pojemna i z długimi uchwytami - to właśnie nasza torba zakupowa. Każda w kolorze granat, z białym charakterystycznym logo Centrum Edukacji Lotniczej. Ten gadżet rzuca się w oczy. Nie czekaj! Kup przy okazji wizyty u nas i ciesz się nowym, praktycvznym prezentem.

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Torba ekologiczna dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   cena: 10,00 zł/szt.

    

    

  • Wydawnictwo edukacyjne

   Najnowsze - drugie wydanie książeczki pt. "Lotnicza przygoda w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport" przygotowane zostało specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach lotnictwa. Zawiera ono treści przybliżające historię lotnictwa polskiego oraz zasady przygotowania się do podróży lotniczej jak i jej przebieg.

    

   W wydaniu uwzględniono zagadki logiczne, rebusy i wiele innym ciekawym formom nauki przez zabawę. Materiał może być wykorzystywany do uatrakcyjnienia codziennych zajęć w szkole o tematy z zakresu lotnictwa, jak również do wspólnej zabawy w warunkach domowych.

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Książeczka dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   cena: 3,00 zł/szt.

    

    

  • Układanka podróżna

   Ćwicz koncentrację i spostrzegawczość dzięki tej wspaniałej pamiątce, która nie pozwoli Ci się nudzić w podróży. Nagrodą będzie obrazek - Pingwinek CEL lub niesamowity widok z kabiny pilota!

    

    

   Fot. Piotr Olejniczak

    

   Gadżet dostępny wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

   koszt: 5,00 zł/szt.

    

 5. 5. Dla nauczycieli

  • Osiągnij CEL! - bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

   Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich oraz szkół branżowych do udziału w jedynych w swoim rodzaju, bezpłatnych warsztatach przygotowanych specjalnie dla Państwa!

    

   Podczas spotkania przedstawimy możliwości realizacji zajęć dedykowanych tematycznie do określonych grup wiekowych oraz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z odprawą pasażera, podróżą lotniczą i wszelkimi kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w podróży. Uczestnicy warsztatów będą również mieli okazję zwiedzić Centrum Edukacji Lotniczej, będące doskonałym medium dydaktycznym.

    

   Podpowiemy jak Państwa uczniowie mogą rozpocząć swoją lotniczą przygodę jeszcze w szkole oraz lepiej zapamiętać zasady bezpiecznego podróżowania i odnaleźć w sobie pasję do lotnictwa i związanych z nim dziedzin nauki.

    

   Ilość miejsc ograniczona!

   informacja/rezerwacje: wycieczki@krakowairport.pl

    

   Miejsce: Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, ul. kpt. M. Medweckiego 1, 32-083 Balice

   Parking: bezpłatny, bezpośrednio przed Centrum

    

  • Scenariusz lekcji - kl. I-III

   Zachęcamy Państwa do pobrania opracowanego przez Zespół Centrum Edukacji Lotniczej scenariusza zajęć lekcyjnych dla klas I-III pt. „Bezpieczeństwo dzieci w podróży lotniczej”

    

   Bezpłatne materiały do pobrania poniżej:

   • Bezpieczeństwo dzieci w podróży lotniczej - scenariusz zajęć - pobierz

    Załączniki do scenariusza: 
   • "Sylwetka samolotu." - pobierz
   • "Wzory dokumentów tożsamości." - pobierz
   • "Wzór karty pokładowej z opisem." - pobierz
   • "Porównanie bagażu podręcznego i rejestrowanego." - pobierz
   • "Co można zabrać na pokład samolotu." - karty pracy - pobierz
   • "Co można zabrać na pokład samolotu." - odpowiedzi do karty pracy - pobierz
   • "Bezpieczeństwo dzieci w podóży lotniczej" - ulotka - pobierz
   • "Wykaz rzeczy zabronionych do przewozu w transporcie lotniczym" - pobierz
   • "CITES: wykaz gatunków roślin i zwierząt zabronionych do handlu transgranicznego oraz produktów z nich wytworzonych." - pobierz
   • "Co się dzieje na pokładzie samolotu przed startem." - pobierz
   • "Lataj z głową bezzałogowo." - ulotka Urzędu Lotnictwa Cywilnego - pobierz
   • "Laser to nie zabawka." - ulotka Urzędu Lotnictwa Cywilnego - pobierz
   • "Podsumowanie lekcji." - karta pracy - pobierz
   • "Podsumowanie lekcji." - odpowiedzi do karty pracy - pobierz

    

   „Bezpieczeństwo dzieci w podróży lotniczej" to nowy cykl programowy Centrum Edukacji Lotniczej. Dzięki opracowanym scenariuszom Państwo równeż możecie włączyć się w naszą akcję i aktywnie podnosić świadomość uczniów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa podróży - od procedur lotniskowych, aż po gatunki fauny i flory chronione tzw. Konwencją CITES.

    

   Zapraszamy również do rezerwacji wizyt w Centrum Edukacji Lotniczej, podczas których wspólnie zgłębimy poruszone w scenariuszu zagadnienia. Sprawdź kalendarz rezerwacji - kliknij

  • Scenariusz lekcji - kl. IV-VIII

   Zachęcamy Państwa do pobrania scenariusza zajęć dla klas IV-VIII pt. „Bezpieczeństwo w podróży lotniczej”

    

   Bezpłatne materiały do pobrania poniżej:

   • Bezpieczeństwo w podróży lotniczej - scenariusz zajęć - pobierz

    Załączniki do scenariusza: 
   • "Służby na lotnisku i ich zadania - karta pracy." - pobierz
   • "Służby na lotnisku i ich zadania - odpowiedzi do karty pracy." - pobierz
   • "Wzory dokumentów tożsamości." - pobierz
   • "Wzór karty pokładowej z opisem." - pobierz
   • "Porównanie bagażu podręcznego i rejestrowanego." - pobierz
   • "Biała lista - wykaz rzeczy zabronionych w transporcie lotniczym." - pobierz
   • "Co możesz zabrać do bagażu podręcznego? - karta pracy." - pobierz
   • "Co możesz zabrać do bagażu podręcznego? - odpowiedź do karty pracy." - pobierz
   • "Active shooter - zasady postępowania." - pobierz
   • "Ulotka CITES - wykaz gatunków roślin i zwierząt zabronionych do handlu transgranicznego oraz produktów z nich wytworzonych." - pobierz
   • "Przykłady przedmiotów zakazanych do transportu transgranicznego - karta pracy." - pobierz
   • "Przykłady przedmiotów zakazanych do transportu transgranicznego - odpowiedzi do karty pracy." - pobierz
   • "Ulotka Urzędu Lotnictwa Cywilnego dot. dronów." - pobierz
   • "Ulotka Urzędu Lotnictwa Cywilnego dot. laserów." - pobierz
   • "Ulotka Kraków Airport - Bezpieczeństwo dzieci w podróży lotniczej." - pobierz
   • "Podsumowanie lekcji - karta pracy." - pobierz
   • "Podsumowanie lekcji - odpowiedzi do karty pracy." - pobierz

    

   „Bezpieczeństwo w podróży lotniczej" to cykl programowy Centrum Edukacji Lotniczej. Dzięki opracowanym scenariuszom Państwo równeż możecie włączyć się w naszą akcję i aktywnie podnosić świadomość uczniów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa podróży - od procedur lotniskowych, aż po gatunki fauny i flory chronione tzw. Konwencją CITES.

    

   Zapraszamy również do rezerwacji wizyt w Centrum Edukacji Lotniczej, podczas których wspólnie zgłębimy poruszone w scenariuszu zagadnienia. Sprawdź kalendarz rezerwacji - kliknij

  • Wydawnictwo edukacyjne CEL

   Najnowsze wydanie książeczki pt. "Lotnicza przygoda w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport" przygotowane zostało specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach lotnictwa. Zawiera ono treści przybliżające historię lotnictwa polskiego oraz zasady przygotowania się do podróży lotniczej jak i jej przebieg.

    

   W wydaniu uwzględniono zagadki logiczne, rebusy i wiele innym ciekawym formom nauki przez zabawę. Materiał może być wykorzystywany do uatrakcyjnienia codziennych zajęć w szkole o tematy z zakresu lotnictwa.

    

   Książeczka dostępna wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej.

   cena: 3,00 zł/szt.

    

  • Film dokumentalny

   Kraków Airport specjalnie dla potrzeb szkół zainteresowanych tematyką pracy na lotnisku, wyprodukował film opowiadający o zawodach występujących w krakowskim porcie lotniczym. Obszerna produkcja o charakterze dokumentalnym ukazuje mnogość zawodów przez pryzmat pracy Koordynatora Obsługi Terminalowej, współpracującego na co dzień z wieloma służbami w porcie. Z filmu dowiedzieć się można kto pracuje na lotnisku, jakie wymagania stawiane są kandydatom na poszczególne stanowiska, a także gdzie i jak aplikować do pracy.

    

   Polecamy w szczególności w ramach zajęć z konsultacji zawodowych oraz ostatnim klasom szkół branżowych.

    

   tytuł: "Zawody na lotnisku, czyli dzień z życia Koordynatora obsługi terminalowej."

   czas trwania: 43 min.

   produkcja: Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o., A.D. 2018

    

   Materiał emitowany wyłącznie w Centrum Edukacji Lotniczej.

   koszt: w zależności od wykupionej wycieczki

    

  • BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W PODRÓŻY LOTNICZEJ. Najważniejsze wskazówki i zasady.

   "BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W PODRÓŻY LOTNICZEJ. Najważniejsze wskazówki i zasady" - ulotka

    

   Materiał porządkuje najistotniejsze kwestie dotyczące organizacji podróży lotniczej dziecka, w tym dziecka podróżującego bez rodzica/opiekuna prawnego oraz dziecka - pasażera z niepełnosprawnością. Zachęcamy Państwa do pobierania poniższego materiału i omawiania przedstawionych w nim zagadnień z Państwa uczniami w szkołach i przedszkolach.


   Plik w wersji do druku do pobrania tutaj.

    

    

  • Akcja

   "Jedź i leć bezpiecznie" - materiał informacyjny

    

   Wspólna akcja informacyjna Kraków Airport i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci w podróży poprzez jeszcze lepsze dotarcie do organizatorów wycieczek z instrukcją dotyczącą zgłaszania kontroli autokarów przed rozpoczęciem wycieczki.

    

   Plik w wersji do druku do pobrania tutaj.

    

    

 6. 6. Wynajem sal

  • Wynajem sal

   Centrum Edukacji Lotniczej na potrzeby wynajmu dysponuje: salą kinową dla max 50 osób, salą multimedialną dla max 30 osób, salami e-learningowymi każda dla min 6 osób, a max 12 osób, wyposażonymi w stanowiska komputerowe, salą ogólnodostępną CEL wyposażoną w elementy infrastruktury terminalowej, w tym punkt informacji lotniskowej, punkt odprawy biletowo-bagażowej, punkt kontroli bezpieczeństwa. Pomieszczenia te wyposażone są w urządzenia multimedialne, sprzęt specjalistyczny i biurowy niezbędny do realizacji szkoleń, prelekcji, konferencji, projekcji filmowych, spotkań branżowych i innych. Rezerwacja i informacje: wycieczki@krakowairport.pl

    

 7. 7. Napoje i przekąski