krakowairport.pl

Wycieczka CEL + Teatrzyk + Taras widokowy

Zajęcia obejmują Wycieczkę CEL realizowaną w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana jest ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem.

 

Program obejmuje także Teatrzyk:

Do wyboru jeden z czterech scenariuszy fascynującej opowieści o Jasiu - rówieśniku uczestników, który wspólnie z Mamą leci na wakacje; 

 

„Ścieżka pasażera z bagażem rejestrowanym”

Jaś poznaje poszczególne elementy ścieżki pasażera, infrastrukturę lotniska oraz „magię” sprawiającą, że samolot lata. Czy przestraszony lotem Jaś przekona się do podróży lotniczych, a może nawet zechce zostać kiedyś pilotem...?

„Jaś poznaje Zawody na lotnisku”

Zarówno na lotnisku, jak i podczas lotu Jaś zauważa, że jego podróż nie byłaby możliwa, gdyby nie sztab ludzi przygotowujących i realizujących operacje lotnicze. Jaś poznaje pracowników Informacji Lotniskowej, agentów handlingowych oraz służby operacyjne i mundurowe. Kim Jaś będzie chciał zostać, kiedy dorośnie...?

„Jaś na pokładzie samolotu”

Jaś ze zniecierpliwieniem przygotowuje się do podróży, a już podczas samego lotu poznaje tajniki latania, personel pokładowy oraz zwyczaje i zasady panujące na pokładzie.

„Jaś poznaje język angielski na lotnisku”

Jaś poznaje słownictwo, które stosuje się lotnisku. Podczs swojej podróży dowie się m.in. gdzie na lotnisku znajdzie "check-in" i kiedy powinien się do niego zgłosić oraz czym jest boarding.

 

W ramach zajęć, na uczestników czeka także wizyta na Tarasie widokowym terminala pasażerskiego.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

 

 

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ