Leć
#PROSTOzKRAKOWA

Pafos

Miasto Pafos pełne jest historycznych atrakcji, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zwiedzić zabudowę portu oraz przejść się trzykilometrowym deptakiem, by dotrzeć do słynnego fortu i dalej do starożytnej nekropolii sprzed 2,5 tys. lat – Grobów Królów. Nazwa jest o tyle myląca, że nie spoczął tu ani jeden monarcha!
To natomiast świetnie zachowane miejsce pochówku ponad stu tutejszych arystokratów. Należy wspomnieć, że wśród licznie działających w tym rejonie grup archeologicznych prym wiodą polskie ośrodki badawcze. W okolicy Pafos znajdują się też słynne Skały Afrodyty, czyli plaża, na której według mitologii z morskiej piany zrodziła się bogini piękności.

Zobacz więcej

Larnaka

Leżący na skrzyżowaniu trzech kontynentów Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego. Naznaczony przez prawie 10 000 lat historii, gdzie spotykały się cywilizacje Wschodu i Zachodu, Cypr stanowi idealne miejsce dla miłośników zwiedzania. Oprócz fascynującej historii oferuje piękne piaszczyste plaże i bardzo zróżnicowaną przyrodę. Liczne kluby, dyskoteki i parki rozrywki zapraszają wszystkich spragnionych rozrywki. Warto wspomnieć, że według starożytnych legend to tutaj na Cyprze narodziła się najpiękniejsza z bogiń - Afrodyta.

Zobacz więcej

Kup bilet