Targi zawodoznawcze

Firmy pracujące na lotnisku

PLL LOT

W strukturze firmy znajduje się wiele stanowisk, w czasie 3.Lotniskowych Targów Zawodoznawczych będziemy mieli szansę porozmawiać ze Station Managerem tej linii lotniczej.

Wizz Air

Do studia zaprosiliśmy przedstawicieli personelu pokładowego tej linii lotniczej, którzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy.

Agent handlingowy 

Agent handlingowy to ogólna nazwa na firmę wykonującą usługi w porcie lotniczym na rzecz linii lotniczych. W Kraków Airport do obsługi połączeń regularnych mamy trzech agentów: LS Airport Services, Aviation Support Poland, Welcome Airport Services, którzy przedstawią wybrane stanowiska swojej pracy.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wchodzi w system Państwowego Ratownictwa Medycznego i na chwilę obecną jedna z 21 baz w Polsce jest usytuowana właśnie na terenie Kraków Airport. Pracownikami LPR oprócz pracowników administracyjnych są m.in. piloci śmigłowców, ratownicy medyczni, lekarze i to właśnie załoga HEMS zdradzi kilka sekretów tej pracy.

LS Technics

To firma zajmujaca się naprawami i przegladami samolotów zatrudniająca najwyższej klasy specjalistów z branży lotniczej. W czasie rozmowy przedstawiciele firmy opowiedzą o swoich obowiązkach na lotnisku.

https://krakowairport.pl/storage/2022-03/3ltz-pasek-loga-1646900573hhwVX.png