krakowairport.pl

Genewa - kolejna nowość z Kraków Airport

Data Publikacji

08.11

2016

Połączenie do Genewy znalazło się w zimowym rozkładzie lotów linii lotniczej easyJet. Loty na tej trasie odbywać będą się dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Kraków Airport
Kraków Airport

Międzynarodowy port lotniczy Genewa-Cointrin położony jest 4 km od centrum Genewy. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Szwajcarii obsługującym rocznie kilkanaście milionów pasażerów. Port lotniczy Genewa posiada najdłuższy w Szwajcarii pas startowy o długości 3 900 metrów. Północna granica portu biegnie wzdłuż granicy szwajcarsko-francuskiej co sprawia, że do lotniska możliwy jest dostęp z obu krajów.


Do centrum Genewy można dostać się autobusem lub pociągiem ze stacji, która znajduje się bezpośrednio przy punktach odpraw i przylotów. Na terenie lotniska funkcjonują firmy transportowe, które przewożą pasażerów także do różnych lokalizacji we Francji.


Genewa to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Szwajcarii. Uchodzi za najbardziej kosmopolityczne miasto europejskie, prawie połowa mieszkańców Genewy ma paszport inny niż szwajcarski. Swoją siedzibę mają tu 22 organizacje międzynarodowe (m.in. europejska siedziba ONZ, WHO, Światowa Organizacja Handlu, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, CERN) i ponad 200 pozarządowych. Genewa dzierży też tytuł stolicy przemysłu zegarmistrzowskiego.


Najważniejsze zabytki Genewy to: ewangelicko-reformowana gotycka Katedra Saint Pierre, której budowa trwała od XII do XV wieku, fasada pochodzi z XVIII wieku; Audytorium Kalwina - niewielka kaplica z XV wieku, wzniesiona w stylu surowego gotyku, gdzie zbierali się przywódcy reformacji z Janem Kalwinem na czele; Pomnik Reformacji z 1909 roku; Ratusz, najstarszym fragmentem jest wieża z 1455 r.; osiemnastowieczna dzielnica Carouge; Mauzoleum księcia Brunszwiku Karola II, które jest wierną repliką wspaniałego, gotyckiego mauzoleum rodziny Scaligeri z Werony.


Miasto oferuje bogaty program kulturalny: teatry, opera, balet, kino, koncerty, kabarety i 30 muzeów, znajduje się tu także najwyższa fontanna na świecie, tryskająca na wysokość 140 m. Z miasta widać Alpy i ich najwyższy szczyt Mont Blanc.