krakowairport.pl

Informacja dotycząca 2019-nCoV

Data Publikacji

28.02

2020

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów wszystkie służby Kraków Airport współpracują na bieżąco z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Małopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentami handlingowymi oraz pozostałymi lotniskami. Służby lotniska monitorują sytuację i śledzą komunikaty oraz stosują się do zaleceń europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia.

PROFILAKTYKA

Prosimy o pamiętanie o częstym myciu rąk zgodnie z instrukcją opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia, zwłaszcza w trakcie przebywania w miejscach publicznych. Jeżeli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, warto zaopatrzyć się w środki dezynfekujące na bazie alkoholu np. w aptece zlokalizowanej na lotnisku. Żele dezynfekujące są dostępne w dyspenserach umieszczonych w toaletach części przylotowej terminalu.

W Kraków Airport cały czas funkcjonują służby ratownictwa medycznego, służące pomocą w każdej sytuacji problemów ze zdrowiem. Dodatkowo Kraków Airport podjął działania prewencyjne, m.in. polegające na pomiarze temperatury wśród pasażerów przylatującym z kierunków, na których zostały zidentyfikowane zachorowania na COVID-19 oraz obowiązkowym wypełnianiu przez tych pasażerów kart lokalizacyjnych.

INFOLINIA

Całodobowo działa Infolinia NFZ dot. koronawirus - 800 190 590

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej telefonicznej Informacji Pacjenta można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażeniem koronawirusem.

Konsultanci poinformują:

  •     czym jest koronawirus i jak się przed nim zabezpieczyć,
  •     co zrobić, gdy wraca się z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i ma się wątpliwości co do swojego stanu zdrowia,
  •     gdzie znajduje się najbliższą placówka inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz jak się z nimi skontaktować.


Kontakt mailowy lub czat NFZ: https://bit.ly/3caVmJP

INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Prosimy na bieżąco sprawdzać informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych: https://bit.ly/2Txnn63

AKTUALNE INFORMACJE

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdą Państwo aktualne informacje dotyczące 2019-nCoV w zakresie postępowania dla podróżujących oraz zasad postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym 2019-nCoV - https://gis.gov.pl/