krakowairport.pl

Laudamotion - nowy przewoźnik w Kraków Airport

Data Publikacji

28.10

2018

Od dzisiaj (28 października) z Krakowa do Wiednia można polecieć również z linią lotniczą Laudamotion. Nowy przewoźnik oferuje rejsy #PROSTOzKRAKOWA cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport

Pierwszy samolot linii Laudamotion (Airbus A321) wylądował w Krakowie o godz. 13:28 i został powitany tradycyjnym salutem wodnym. Pierwszym rejsem przyleciało 159 pasażerów. Rozkładowy czas przelotu wynosi 1 godzinę. Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Wiednia o godzinie 14.34. To już drugie połączenie pomiędzy Krakowem a Wiedniem w siatce połączeń z Kraków Airport.

 

Okolicznościową wstęgę przecięli Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków; Mario Schöll, Laudamotion Ground Operation; Krzysztof Mazur, dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services oraz załoga inauguracyjnego rejsu (Florian Konrad, Captain; Melanie Brunner, Senior Flight Attendant). Pasażerowie otrzymali od przewoźnika okolicznościowe certyfikaty, a załoga samolotu podarowała przedstawicielom Kraków Airport wiedeński tort.