krakowairport.pl

Oficjalny komunikat dla pasażerów - aktualizacja 15 marca 2020 r.

Data Publikacji

14.03

2020

Decyzją Premiera RP zamknięcie granic i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego następuje od 15.03.2020 godz. 00:00 do 28.03.2020 godz. 23.59.

Rada Ministrów RP w interesie ochrony zdrowia publicznego i zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19 podjęła następujące decyzje:

  • Od 15 marca 00:00 2020 do 28 marca 2020 godz.23.59 zakazane jest wykonywania międzynarodowych lotów do każdego cywilnego portu lotniczego w Rzeczpospolitej Polskiej.
  • Zezwala się na przylot na teren Rzeczpospolitej Polskiej jedynie załogom lotniczym i pasażerom, którzy są obywatelami polskim oraz cudzoziemcom pod pewnymi warunkami.
  • Możliwe będą tylko przeloty międzynarodowe czarterowe, które będą przywoziły polskich obywateli.
  • Po przekroczeniu granicy polscy obywatele zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów.
  • Linie lotnicze zobowiązane są do zweryfikowania przed wylotem czy pasażerowie spełniają wszystkie warunki aby dostać się na terytorium Rzeczpospolitej Polski.

Rozporządzenie dotyczące granic będzie ważne przez 10 dni, z możliwością przedłużenia o 20 dni, a później o kolejny miesiąc.

 

KOMUNIKAT DLA POLSKICH OBYWATELI CHCĄCYCH WRÓCIĆ NA TEREN POLSKI:

Będą realizowane specjalne loty dla polskich obywateli, chcących wrócić na teren RP.

PLL LOT uruchomił dwie strony internetowe:


poprzez które Polacy mogą dokonać rezerwacji rejsu powrotnego do kraju.

Uprawnione osoby to Polacy oraz:
✔️ małżonkowie obywateli polskich,
✔️ dzieci obywateli polskich,
✔️ osoby posiadające Kartę Polaka,
✔️ osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

 

Link do oficjalnego serwisu rządowego. Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatów: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem?fbclid=IwAR3barlmRm7BnHym5pyO_gnJqhYa_vOkojXBEsIcNdK7SI-ksvVL9bo_gBk