krakowairport.pl

Statystyki - kwiecień 2017

Data Publikacji

05.05

2017

W kwietniu 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 486 288 pasażerów – to o 17% więcej niż w 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 904 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 9% więcej niż w kwietniu 2016 roku.

Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tys. pasażerów (najwięcej z nich, bo ponad 6 tys. skorzystało z biznesowego połączenia eurowings do Düsseldorfu. Z kolei największą popularnością ze wszystkich dostępnych połączeń cieszyły się loty easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) oraz tegoroczna nowość, połączenie Ryanair do Portugalii (Porto) - na tych trasach samoloty latały z najwyższym procentem wypełnienia miejsc.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 250 tys. pasażerów więcej (+19%) niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 1,65 mln pasażerów.
 

KWIECIEŃ – WYDARZENIA

 

  • Kolejne udogodnienia dla pasażerów

W kwietniu punkty informacji lotniskowej zostały doposażone w stałe pętle indukcyjne dla pasażerów z niepełnosprawnością narządu słuchu. Dzięki temu osoby posiadające aparat słuchowy wyposażony w odbiornik pętli indukcyjnej słyszą głos pracownika informacji bez szumów w tle.

  • Routes Europe w Belfaście

Za nami Routes Europe, czyli największe forum lotnicze w Europie. Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i z firmami z branży lotniczej przedstawiciele krakowskiego lotniska rozmawiali o dalszym rozwoju siatki Kraków Airport, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski.

  • 9. edycja konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”

W kwietniu ruszyła 9. edycja konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”. Do 8 maja br. Kraków Airport czeka na projekty, które mogą przyczynić się do rozwoju społeczności oraz gospodarki w gminie Zabierzów oraz w gminie Liszki. W konkursie mogą wziąć udział organizacje i instytucje, które mają siedzibę w gminach Zabierzów lub Liszki, a zaplanowany projekt będą realizować na terenie tych gmin. Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.krakowairport.pl/pl/granty

  • Badanie satysfakcji pasażerów z kontroli bezpieczeństwa

W kwietniu za pomocą konsoli Happy or Not przeprowadzono badanie satysfakcji pasażerów z kontroli bezpieczeństwa. W badaniu udział wzięło 21 951 pasażerów, z czego 83% oceniło kontrolę bezpieczeństwa pozytywnie lub bardzo pozytywnie. Obecnie konsole znajdują w poczekalniach odlotowych.