krakowairport.pl

Statystyki - luty 2018

Data Publikacji

02.03

2018

W lutym Kraków Airport obsłużyło 451 560 pasażerów. To wynik o 25% wyższy, niż w lutym 2017 roku.

Od początku roku krakowskie lotnisko odwiedziło 892 217 pasażerów, co daje wzrost o 22% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Na taki wynik złożyło się 3 508 operacji lotniczych (+17% w stosunku do lutego 2017).


W lutym ogłoszone zostały trzy nowe połączenia lotnicze z Kraków Airport. Pierwsze z nich to Budapeszt Polskich Linii Lotniczych LOT. Dzięki siatce połączeń linii PLL LOT, loty do stolicy Węgier umożliwią podróżującym z Krakowa kontynuowanie podróży między innymi na lotnisko JFK w Nowym Jorku. Od lipca zwiększy się również częstotliwość lotów z Krakowa do Chicago – do dwóch tygodniowo.


Drugą nowością w Kraków Airport jest Amman, do którego od października będzie można udać się dzięki liniom Ryanair. Nowym połączeniem będzie też Odessa, do której loty wprowadzi nowy przewoźnik krakowskiego lotniska, ukraińska linia Yanair.

 

W lutym również odbyło się oficjalne otwarcie nowej inwestycji Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Kraków Airport, czyli wieży kontroli lotów. Wieża mierzy ponad 45 metrów i jest wyposażona w najnowocześniejszą w Polsce salę operacyjną.