krakowairport.pl

Statystyki - sierpień 2017

Data Publikacji

01.09

2017

W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 541 752 pasażerów. Jest to wynik o 9% lepszy niż w sierpniu 2016 roku (44,5 tysięcy dodatkowych pasażerów). W ubiegłym miesiącu odnotowano łącznie 4 192 startów i lądowań tj. o 5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W sezonie lato 2017 w siatce połączeń krakowskiego lotniska znalazły się trzy nowe kraje: Portugalia, Izrael i Stany Zjednoczone. Loty do Izraela oferuje nowy przewoźnik w Kraków Airport – linia lotnicza EL-AL. Połączenie to cieszy się dużym powodzeniem - w sierpniu zajętych było 9 na 10 miejsc w samolotach latających na tej trasie. Dużą popularnością cieszyły się też rejsy easyJet do Bristolu i Edynburga oraz Ryanair do Walencji.

W sierpniu najwięcej lotów #PROSTOzKRAKOWA było do Niemiec. W siatce połączeń krakowskiego lotniska można znaleźć połączenia do: Berlina, Hamburga, Dusseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu, Monachium i Dortmundu. Nowością w sezonie zimowym będzie połączenie do Norymbergi.

Łącznie od początku roku do 31 sierpnia 2017 r. obsłużono 3 804 385 pasażerów (509 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), daje to wzrost na poziomie 15%.

SIERPIEŃ 2017 - CIEKAWE WYDARZENIA
 

  • Porozumienie z PFRON

W dn. 7 sierpnia podpisano porozumienie pomiędzy Kraków Airport a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obejmuje ono m.in. szkolenia dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych, podnoszenia jakości i dostępności usług dla pasażerów niepełnosprawnych, w tym naukę pracowników portu języka migowego.
 

  • Nowe udogodnienia dla pasażerów Kraków Airport

W terminalu pasażerskim powstała „strefa szachisty” z planszą na podłodze terminalu oraz figurami do gry w dużym rozmiarze. Kolejnym udogodnieniem są dwie kabiny dla osób palących, jedna w strefie Schengen oraz druga w non-Schengen.
 

  • Aktywne wakacje - wycieczki dla uczniów szkół z Morawicy i Balic

Pod koniec sierpnia Kraków Airport odwiedzili uczniowie, którzy w nagrodę za zaangażowanie społeczne zostali zaproszeni wraz z rodzicami i rodzeństwem na wycieczkę po porcie. Goście krakowskiego lotniska spotkali się z sokolnikiem, zapoznali się z tajnikami pracy koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, a w strażnicy Lotniskowej Służby Gaśniczo-Ratowniczej mieli możliwość zobaczenia sprzętu i poznania zasad udzielania pierwszej pomocy.
 

  • Nowe ekologiczne auta dla marszałków z Kraków Airport

W sierpniu zakupiono sześć hybrydowych samochodów dla koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego (marszałków). Samochody Follow Me wyróżnia przede wszystkim charakterystyczny kolor oraz wnętrze przystosowane do pracy na lotnisku. Dzięki silnikom elektrycznym auta są zdecydowanie oszczędniejsze i mniej emisyjne. Zakup nowych aut wpisuje się w realizację Strategii społecznej odpowiedzialności Kraków Airport na lata 2016-2018, która w obszarze ochrony środowiska zakłada między innymi stosowanie rozwiązań energooszczędnych na etapie nowych inwestycji.