krakowairport.pl

Wkrótce rusza letnia siatka połączeń #PROSTOzKRAKOWA - Lato 2018

Data Publikacji

22.03

2018

25 marca brażna lotnicza oficjalnie rozpoczyna sezon letni, co oznacza wprowadzenie nowego rozkładu lotów w Kraków Airport. W letniej siatce powrócą zeszłoroczne połączenia oraz zadebiutują ogłoszone w tym roku trasy.

W seoznie letnim pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z aż 102 połączeń, oferowanych przez 21 przewoźników, z czego 5 kierunków to zupełne nowości.

 

 

Nowości w Kraków Airport 

Pierwsza inauguracja odbędzie się już w poniedziałek 26 marca - loty do Helsinek uruchomii linia Norwegian, natomiast dzień później ruszy połączenie Ryanair do bułgarskiego Burgas.

 

Od 8 kwietnia pasażerowie Kraków Airport będą mogli planować podróż do Dubaju. Linia flydubai, obsługująca połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, współpracuje na podstawie porozumienia (codeshare) z liniami lotniczymi Emirates. To umożliwia pasażerom krakowskiego lotniska skorzystanie z oferty lotów np. do Australii czy Zanzibaru.

 

Trzy tygodnie później, 28 kwietnia, do oferty Kraków Airport powróci połączenie z Węgrami. Oferta LOT-u pozwoli pasażerom z południa Polski na zwiedzenie jednej z najważniejszych metropolii Europy Środkowej oraz na przesiadki w Budapeszcie na rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork i Chicago).

 

Ostatnia z nowości to Odessa. Loty do wakacyjnego kurortu położonego nad Morzem Czarnym rozpoczną się 22 maja i będa obsługiwane przez linie YanAir.

 

 

Powracające połączenia

W sezonie Lato 2018 oferowane będą kierunki, które zostały zainaugurowane w sezonie zimowym, tj. połączenie linii Jet2.com do Birmingham w Wielkiej Brytanii oraz Ryanair do Pragi, Aten, Marsylii, Barcelony, Sewilli, Tel Awiwu, Marrakeszu, Norymbergi, Berlina, Lizbony, Goteborgu, Malmo, Glasgow oraz Neapolu.

 

Sezon letni to także powrót połączeń sezonowych: Stuttgartu (Eurowings), Madrytu (Iberia Express), Barcelony (Vueling), Aten (Aegean), Chanii, Lourdes, Lamezii, Pafos, Pescary, Majorki (Ryanair).

 

Zwiększone częstotliwości

W sezonie letnim LOT zwiększy częstotliwość lotów do Stanów Zjednoczonych (Chicago) do dwóch w tygodniu. Od 5 lipca połączenia do Chicago będą startować z Krakowa nie tylko w poniedziałki, ale również w piątki.
W porównaniu do poprzedniego sezonu letniego, Eurowings zwiększył częstotliwość lotów do Düsseldorfu, KLM do Amsterdamu, LOT do Warszawy, Lufthansa do Frankfurtu, Norwegian do Kopenhagi i Oslo, a Ryanair do Sztokholmu.

 

 

Szczegółowy rozkład lotów z Kraków Airport jest zawsze dostępny na naszej stronie w zakladce Informacje o lotach.