krakowairport.pl

Z Krakowa do Paryża z Air France

Data Publikacji

04.07

2016

Krakowskie lotnisko symbolicznym salutem wodnym powitało 4 lipca nowego przewoźnika. Od 4 lipca w letnim rozkładzie lotów francuskie linie lotnicze Air France oferować będą połączenie ze swojego portu bazowego im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu do Kraków Airport.

fot. Marcin Kaleta MPLB Spotters
fot. Marcin Kaleta MPLB Spotters

Krakowskie lotnisko jest pierwszym regionalnym portem w Polsce, do którego będzie latać Air France. Loty z/do Krakowa odbywać będą się 4 razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele) przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień. Na nowej trasie będą latać samoloty typu Airbus 319 wymiennie z A318.

Air France to czwarty nowy tradycyjny przewoźnik, po SAS, Iberia Express i Aegean Airlines, oferujący w sezonie letnim połączenia z krakowskiego lotniska.

Dla turystów z Polski bezpośrednie połączenie Air France z Krakowa do Paryża to doskonała okazja, aby odwiedzić jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych europejskich stolic. Dzięki nowemu połączeniu podróżni będą mogli również przesiąść się na lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a i polecieć dalej w świat. Do ich dyspozycji jest globalna siatka Air France-KLM, która obecnie obejmuje 316 miast w 115 krajach, w tym wiele ciekawych dalekich kierunków jak Szanghaj, Buenos Aires, Nowy Jork, Los Angeles, Mauritius i inne. W sezonie letnim Grupa Air France-KLM realizuje z krakowskiego lotniska łącznie osiemnaście połączeń tygodniowo.

Bilety na loty na trasie Kraków – Paryż można kupić na stronie www.airfrance.com.