krakowairport.pl

Zimowa siatka połączeń w Kraków Airport

Data Publikacji

26.10

2018

W niedzielę 28 października w Kraków Airport rozpocznie się sezon zimowy. Do nowej siatki połączeń powróci kilka znanych kierunków, pojawią się również nowości.

W sezonie Zima 2018/19 pasażerowie Kraków Airport będą mieli do wyboru 100 tras #PROSTOzKRAKOWA, oferowanych przez 20 przewoźników: Austrian Airlines, British Airways, BlueAir, Brussels Airlines, easyJet, EL-AL, Eurowings, flydubai, Finnair, Jet2.com, KLM, Laudamotion, LOT, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, SWISS International Air Lines, SAS, Transavia oraz Ukraine International Airlines.


Loty #PROSTOzKRAKOWA będą odbywać się do 85 portów lotniczych, w 27 krajach na 4 kontynentach.

 

Nowości w Kraków Airport
W zimowej siatce zadebiutuje 9 zupełnie nowych połączeń. Jedno z nich - Eindoven linii Transavia - miało swoją premierę już na początku miesiąca. 28 października pasażerowie odbędą pierwszy lot do Wiednia liniami Laudamotion. Dzień później linie easyJet uruchomią połączenie na lotnisko Londyn Luton, a linie Ryanair połączenie do Ammanu i Kijowa. 30 października do oferty bazowego przewoźnika dołączy Lwów. W listopadzie brytyjskie linie Jet2.com rozpoczną loty do Leeds Bradford (9.11), natomiast w grudniu przywitamy w Kraków Airport nowego przewoźnika – Blue Air, dzięki któremu pasażerowie będą mogli udać się w podróż do Turynu. Nowości pojawią się też po nowym roku: 25 lutego LOT uruchomi połączenie z Krakowa do Tel Awiwu.

 

Do zimowej siatki połączeń dołączą również znane już pasażerom trasy. Po raz pierwszy w sezonie Zima 2018/19 będzie można wybrać się do Pafos na Cyprze, tradycyjnie jak co roku powrócą też loty do Ejlatu w Izraelu.

 

Na koniec świata i jeszcze dalej...

Dzięki szerokiej ofercie lotów naszych przewoźników, pasażerowie krakowskiego lotniska mogą skorzystać również z lotów przesiadkowych.

 

Wybierając lot do Amsterdamu linii KLM można kontynuować podróż do Ameryki Południowej i na Karaiby, a od 31 października na jednym bilecie udać się w podróż do Australii. British Airways oferuje codzienne loty z Krakowa na największe lotnisko w Europie, czyli Londyn Heathrow, natomiast dzięki liniom Finnair i przesiadce na lotnisku w Helsinkach można skorzystać z najkrótszej trasy do Azji. Siatka przewoźników zrzeszonych w grupie Lufthansa, tj. Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS International Airlines, umożliwia skorzystanie z szerokiej oferty połączeń lotnisk w Monachium, Frankfurcie, Wiedniu i Zurychu. Brussels Airlines znane jest z rejsów do Afryki przez lotnisko w Brukseli, zaś Norwegian oferuje rejsy do Ameryki Północnej ze Skandynawii. Dzięki połączeniu flydubai i porozumieniu tego przewoźnika z linią lotniczą Emirates, pasażerowie mogą skorzystać z lotów m.in. do Australii, Nowej Zelandii czy Zanzibaru. Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oferują połączenia do Kopenhagi i Sztokholmu, gdzie korzystając z siatki przewoźnika można kontynuować podróż do ciekawych miejsc na półkuli północnej.


Połączenie linii LOT do Chicago może być z kolei początkiem podroży po Stanach Zjednoczonych. Wybierając lot z przesiadką w Budapeszcie można wybrać się też do Nowego Jorku.

 

Zimowa siatka połączeń #PROSTOzKRAKOWA startuje w nocy 27/28 października. Szczegółowy plan lotów znajdą Państwo jak zawsze w zakładce „Informacje o lotach”.