krakowairport.pl

Zmiana rozkładu jazdy pociągów na lotnisko i czasowe utrudnienia w kursowaniu

Data Publikacji

08.06

2017

W najbliższą niedzielę (11.06) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągu kursującego na lotnisko. Będzie on obowiązywał do 2 września 2017 r. W dniach 16-18.06 spodziewane są utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia.

Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Małopolskich, który obowiązywać będzie w okresie od 11.06 do 2.09 br. w przypadku pociągu kursującego do stacji Kraków Lotnisko wprowadza zaledwie kosmetyczne zmiany:

- przyjazdy - godziny wiodące to 24 i 54 minut po każdej pełnej godzinie

- odjazdy - godziny wiodące to 18 i 48 minut po każdej pełnej godzinie.

W nowym rozkładzie, dzięki staraniom Kraków Airport, znajdzie się dodatkowy pociąg, kursujący w godzinach wczesno porannych. Dzięki temu pociągi przez cały dzień (od 4 rano do północy) kursować będą z częstotliwością co 30 minut.

[Rozkład jazdy obowiązujący od 11.06]

W dniach 16-18.06 nastąpią czasowe utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia, w związku z pracami modernizacyjnymi sieci kolejowej. Znaczna część pociągów będzie w tych dniach kursować w skróconych relacjach do/z stacji Kraków Bieżanów lub Kraków Płaszów. Na odcinkach, gdzie pociąg nie będzie kursował zorganizowana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy, obowiązujący w dniach 16-18.06 dostępny jest na stronie Kolei Małopolskich.