krakowairport.pl

Transfer pasażerów przylatujących z kierunków SCH

Data Publikacji

23.07

2018

Od 20 lipca br., przylatując do Krakowa ze strefy Schengen, EOG oraz z Konfederacji Szwajcarskiej, pasażerowie mogą skorzystać z udostępnionej ścieżki transferowej, która umożliwia przejście z korytarza przylotowego do części odlotów terminalu, bez opuszczania strefy zastrzeżonej lotniska.

Osoba przylatująca i przesiadająca się w Krakowie na dalszy lot, podążając za oznakowaniem "Transfer", będzie więc mogła samodzielnie przejść najpierw do strefy odlotów G6-G9, a następnie do docelowego wyjścia zlokalizowanego zarówno w części odlotów Schengen, jak i w części odlotów Non-Schengen, z zachowaniem obowiązujących procedur kontroli granicznej.


Pasażer przylatujący ze strefy SCH, który np. w ramach jednej rezerwacji kontynuuje podróż z Kraków Airport i posiada bagaż rejestrowany, nadany z portu źródłowego do portu docelowego, przejść może bezpośrednio do strefy odlotów, a jego bagaż skierowany zostanie na odpowiedni lot - zgodnie z zapisami "Procedury postępowania z bagażem transferowym oraz z bagażem bez właściciela".


Pasażer przylatujący ze strefy SCH, który podróżuje z bagażem rejestrowanym nadanym wyłącznie do Krakowa (np. dwie osobne rezerwacje) powinien przejść tradycyjną ścieżką przylotową do strefy odbioru bagażu, skąd może się udać do stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, i nadać swój bagaż na dalszy lot.

 

Powyższa ścieżka dotyczy tylko i wyłącznie pasażerów przylatujących z kierunków SCH. Pasażerowie przylatujący z pozostałych krajów (NSCH), aby dostać się do strefy odlotów powinni przez punkty kontroli granicznej i strefę odbioru bagażu przejść do części ogólnodostępnej terminalu, skąd mogą udać się do punktów regularnej kontroli bezpieczeństwa pasażerów odlatujących z Kraków Airport.