krakowairport.pl

Pociąg

Zachęcamy Państwa do korzystania z możliwości dojazdu do Kraków Airport (stacja Kraków Lotnisko) nowoczesnymi pociągami obsługiwanymi przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Podróż pociągiem to najszybszy sposób dotarcia z lotniska do centrum Krakowa (podróż trwa około 17 minut). Każdy pociąg posiada 170 miejsc siedzących i specjalnie wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pociągi są w pełni klimatyzowane oraz wyposażone w gniazdka zasilające, Wi-Fi i automaty biletowe.


Wszystkie pociągi kursują 7 dni w tygodniu.

AKTUALNY ROZKŁAD JAZDY - kliknij

 

Po wyjściu z pociągu należy kierować się w górę chodnikiem ruchomym, windą lub klatką schodową do kładki, którą wchodzimy bezpośrednio na poziom odlotów we wschodniej części terminalu pasażerskiego. Następnie w zależności od potrzeb kierujemy się do punktów zgodnie z oznakowaniami Kraków Airport (check-in w części zachodiej terminalu / gate’y w części wschodniej / poziom przylotów - cz. wschodnia). W związku z otwarciem nowej części terminalu pasażerskiego (część wschodnia) pomocą pasażerom służą jak zwykle pracownicy lotniska, w tym przede wszystkim służba „Need Help?” w charakterystycznych żółtych koszulkach.

 

Stacja Kraków Lotnisko (Kraków Airport) jest w pełni przystosowana do potrzeb pasażerów niepełnosprawnych, dzięki czemu osoba niepełnosprawna uzyska pomoc już od wyjścia z pociągu, aż do zajęcia miejsca w samolocie.

Więcej informacji na temat asysty dla podróżnych niepełnosprawnych - kliknij

 

Ceny biletów:
- jednorazowy na odcinku Kraków Lotnisko (Kraków Airport) - Kraków Główny: 8,00 zł
- jednorazowy na odcinku Kraków Lotnisko (Kraków Airport) - Wieliczka: 11,00 zł
- przewóz bagażu: bezpłatnie
- przewóz psa: 3,00 zł
PEŁNY CENNIK BILETÓW - kliknij

 

Bilety można nabyć:

- automat w terminalu pasażerskim - część wschodnia, poziom 0

- automat na stacji kolejki

- w pociągu (w automacie lub u obsługi)

 

Wszystkie automaty biletowe umożliwiają płatność kartą, banknotem lub bilonem.

 

Więcej informacji na temat możliwości podróżowania pociągiem na trasie Kraków Lotnisko (Kraków Airport) - Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia - kliknij