UTRUDNIENIA

W związku z przebudową odcinka Drogi Wojewódzkiej nr 774 na wysokości lotniska (ul. Na lotnisko), począwszy od poniedziałku 10.07.2023 r. będą wprowadzane zwężenia szerokości jezdni i w związku z tym mogą występować utrudnienia w ruchu przy dojeździe do Portu Lotniczego.

Dojazd samochodem

Kraków Airport znajduje się 11 km na zachód od centrum Krakowa. Położenie w bezpośredniej bliskości dróg wojewódzkich oraz autostrady A4 w znacznym stopniu ułatwi Państwu dojazd z różnych części regionu i kraju.

Możliwy dojazd do/z Kraków Airport samochodem:

  • ul. Armii Krajowej / ul. Conrada -> Rondo Ofiar Katynia -> ul. Radzikowskiego -> ul. Pasternik -> IV obwodnica (E77)
  • ul. Balicka (od ul. Armii Krajowej) -> ul. Krakowska -> ul. Na Lotnisko
  • przez Wolę Justowską; ul. Królowej Jadwigi -> ul. Olszanicka -> Kpt. Medweckiego
  • od strony Przegorzał; ul. Księcia Józefa -> IV obwodnica (E77) lub przez miejscowość Kryspinów

uwaga!

Kierowcy proszeni są o zwrócenie uwagi na znaki na bramownicach przy wjeździe na teren lotniska i wybieranie odpowiednich pasów ruchu. Dwa pierwsze pasy od lewej strony przeznaczone są do dojazdu do hotelu i parkingów P1/P2/P3. Kolejny pas umożliwia wjazd i postój krótkoterminowy w zatoce Kiss&Fly. Dwa następne przeznaczone są dla autokarów i busów oraz na dojazd do terminalu Cargo.

Przy wjeździe od strony Kryspinowa oraz DW 774 ustawione są bramki. Kierowcy wjeżdżający na teren lotniska pobierają w nich bilety parkingowe. Jeśli kierowca korzysta z parkingu wielopoziomowego (P1) lub parkingów terenowych (P2/P3) płaci za postój według odpowiednich stawek na podstawie biletu pobranego przy wjeździe na Wewnętrzny Układ Komunikacyjny Kraków Airport (dalej WUK). Krótkoterminowe (do 8 min.) korzystanie z WUK oraz wydzielonych miejsc postojowych zlokalizowanych na terenie WUK (Kiss & fly) jest bezpłatne, następnie opłata za każde rozpoczęte 4 minuty zgodnie z cennikiem

Informacja o parkingach - kliknij tutaj          Plan lotniskakliknij tutaj              

 

Wjazd w strefę Kiss&Fly

Korzystanie z zatok postoju krótkoterminowego (Kiss&Fly) włącznie z dojazdem i wyjazdem z terenu WUK przez łączny czas nie dłuższy niż 8 minut jest bezpłatne. Wjazd na WUK z uwzględnieniem bezpłatnego czasu jest możliwy 1 raz w ciągu jednej doby. Każdy kolejny wjazd pojazdu na teren WUK spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 5,00 zł za każde rozpoczęte 4 minuty.