Targi zawodoznawcze

Targi zawodoznawcze

Wybierz swoją drogę startową

Centrum Edukacji Lotniczej po raz kolejny przygotowało Lotniskowe Targi Zawodoznawcze.

Formuła z ostatnich lat została podtrzymana, tj. wywiadów z pracownikami lotniska z miejsca wykonywania ich pracy oraz studia w CEL, transmitowanych na żywo na kanale YT Kraków Airport (KRKAirport - YouTube). 

Podczas targów zostało zaprezentowanych blisko 40 zawodów występujących na lotnisku, oraz w przestrzeni powietrznej.

W tym roku Targi podzielone były na sześć bloków, w których zawody zostały pogrupowane ze względu na szeroko rozumiane kompetencje oraz umiejętności.

Po raz kolejny zaglądnęliśmy w część operacyjną i zastrzeżoną lotniska, w miejsca gdzie na co dzień nie ma dostępu dla pasażerów.

Lista pasażerów

Targi przeznaczone były dla uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców oraz doradców zawodowych.

Cel podróży

Tegoroczna edycja Targów odkryła przed słuchaczami to jakie kompentencje potrzebne są do wykonywania poszczególnych zawodów na lotnisku.

Tematy bloków:

 

Blok

Opis

Każdy człowiek to przygoda

Empatia, komunikatywność, profesjonalizm. Praca
z klientem to ich pasja. Czuwają i dbają o to, aby każdy pasażer z uśmiechem na twarzy odleciał z naszego lotniska, a jego podróż również przynosiła same przyjemne chwile.

Śrubki, kable i maszyny to mój świat

Sprawne funkcjonowanie lotniska, brak usterek, kompleksowa obsługa samolotu przed startem i po wylądowaniu. To wszystko zasługa pracowników, którzy mają rozwiązanie na każdy techniczny problem.

Poukładam nawet najtrudniejsze puzzle

Nieprzewidziane zdarzenia, skuteczność w działaniu, sytuacje kryzysowe, skomplikowane operacje. Dla tych pracowników nie ma zadań niemożliwych.

Zza biurka też ciekawie

Dokładność, staranność, skrupulatność. O kim mowa? Nie każdy ich widzi, nie każdy o nich wie, lecz bez nich lotnisko nie mogłoby funkcjonować

Za mundurem młodzi sznurem

Odwaga, mundur i dyscyplina. Po tym każdy ich pozna. Pracują i we dnie i w nocy. Dzięki nim każdy na naszym lotnisku może czuć się bezpiecznie

Rozwój i wyzwania to moja pasja

Kreatywność, dociekliwość, potrzeba doskonalenia
i rozwoju. Ci pracownicy nie wiedzą co to znaczy niemożliwe.

 

 

Boarding

Udział w targach był bezpłatny i nie wymagał wcześniejszej rejestracji. Transmisja była dostępna na Youtube 30 marca 2023.